Секонд Хенд Львів - Хороші і Недорогі речі

Що таке сток і перспективи ринку сток одягу? Слово сток походить від англійського слова stock, яке означає «запас», « зберігати на складі». Таким чином, сток магазин - це магазин, що торгує товарними залишками. Перший магазин сток відкрився кілька десятків років тому і до сих пір, ці магазини не втратили своєї популярності. У Європі, наприклад, відвідувати такі магазини навіть вважається модним. Сток магазини в Україні стали популярними після кризи 1998 року, коли ціни на європейські бренди різко підскочили, і представники середнього класу вже не змогли одягатися в дорогих магазинах. Особливість стік магазинів: всі речі тут продаються з великою знижкою. Розмір знижки від роздрібної ціни у фірмових бутиках може досягати до 80%.

Існує кілька джерел стокового товару :

1. Перевиробництво одягу на фабриці.

Стоки виробників - це партії оригінального одягу, що не відвантажені в торговельні мережі, так званий передсезонний сток. Причини можуть бути різні. Наприклад, надлишки: після пошиття партії виробів залишається тканину , щоб вона не залежалася , підприємство шиє з неї ті ж речі і реалізує їх через компанії, що займаються торгівлею одягом сток оптом, які скуповують такий товар безпосередньо на фабриках великими партіями. Інша причина може бути у відмові торгових мереж (зірвалася велика поставка товару) і багато інших. Щоб не займати величезних складських приміщень і не шукати нових замовників, фабрика намагається швидше позбутися від товару. Найшвидший спосіб - це продати одяг компаніям, що продають сток оптом.

2. Стоки оптових дилерів.

Дана одяг сток - це одяг , куплена оптовиками у офіційних виробників, але яку вони з якихось причин не продали в роздрібні магазини повністю. Середній термін життя колекції одягу європейських брендів становить близько 3 місяців. Тому, якщо, наприклад, в італійській колекції 7.000 одиниць, а магазини закупили тільки 6.000 одиниць, то, у компанії вибір: або шукати нових клієнтів, або продати залишок товару компаніям , які займаються продажем стоку оптом.

3. Стоки торгових мереж - це найпопулярніший джерело одягу сток на Заході. Найчастіше це речі, які не були розпродані за сезон: такий одяг магазин зазвичай знімає з вітрини і поміщає на спеціальний склад, звідки йде продаж стоку оптом. На Заході прийнято закуповувати одяг «із запасом», що й роблять багато торговельні мережі. Тому, велика частина одягу сток продається зі складу, але деякі речі знімаються з вітрин.

Життєвий цикл одягу сток виглядає наступним чином:

У фірмовий або звичайний магазин приходить нова партія одягу відомих брендів. Частина її реалізується покупцям за спочатку встановленими цінами. В кінці сезону найчастіше влаштовується розпродаж одягу, при цьому на одяг встановлюються знижки 20-30%. Але такі розпродажі все одно не дають можливості розпродати весь товар, в результаті залишається товар.

Що можна зробити з даним товаром ?

Перший варіант - відправити його на склад, або залишити висіти в залі. Але обидва ці варіанти не вигідні магазину з наступних причин. По-перше, за час розпродажу вдається розпродати тільки частина всієї колекції, по-друге, торгівля в одному залі залишками і новою колекцією одночасно ставить деяких покупців того й іншого товару в неприємне становище: хтось може відчувати себе не комфортно, купуючи товар зі знижкою, а іншим не престижно заходити в магазин з розпродажами. А також, цінова політика компанії стає неясною для відвідувача: на сусідніх полицях лежать товари, ідентичні за якістю, але в сильно відрізняються за ціною. Все це позначається на іміджі фірми. У третьому, одяг старих колекцій займає місце в торговому залі , які можна було б заповнити одягом нових колекцій. У четвертних , в непроданої одязі «заморожуються» гроші, які можна було б вкласти в справу. Таким чином, у власників магазинів є кілька варіантів вирішення даної проблеми: або організувати спеціальний магазин, який би функціонально вирішував завдання накопичення та реалізації залишків з великою знижкою і позиціонувався б як магазин для любителів даної марки одягу, але у яких немає коштів на те, щоб купувати дану марку без знижки. Але даний варіант підходить тільки великим монобрендовим мережам, яким рентабельно відкривати такий магазин сток одягу (або мережа магазинів), і при цьому вони зможуть забезпечити його товаром. Інший варіант рішення проблеми - це продати товар структурі, яка займається торгівлею одягом сток, або яка продає одяг сток оптом. Така компанія дозволяє продавцям "позбутися" від одягу, яка з якихось причин не була продана. Зрозуміло, що ціна реалізації такого товару в багато разів нижче роздрібної ціни в магазині, але проблеми, про який було згадано вище, таким чином, вирішується. 

Перспективи ринку одягу сток.

Нові речі одяг зі старої колекції, абсолютно не знижуючи ціни на "застарілий" товар. Таким чином, часто магазини сток продають ті ж самі моделі, що і в сусідньому фірмовому бутіку торгової марки, але за ціною на 50-80 % дешевше. При цьому, магазині стік іноді можна зустріти моделі з більш нових колекцій, ніж в мережі офіційних бутиків. У нас багато людей, які хочуть одягатися модно, але при цьому у них немає достатньо грошей, щоб купувати одяг у бутиках, саме з цього стік магазин є для них гарною альтернативою, а часом і єдиним виходом. У всьому світі стокові магазини благополучно існують не один десяток років. Більш того, в Європі зараз стало модно ходити в стокові магазини. Практичні європейці гідно оцінили якість і вартість одягу сток. У Європі, Сполучених Штатах, а в даний час і в Україні кількість магазинів стокового і дисконтного формату постійно зростає. Найвідоміші європейські стокові магазини - це італійський «Дисконт», мережі - дискаунтери в США формату «все за $ 1» Dollar General і Family, французький «Таті» та інші. В Україні магазини сток тільки стали з'являтися: такі магазини вже є в Києві, Львові, та інших великих містах. Поступово в умах споживачів формується позитивне ставлення до одягу сток: у цих магазинів вже є постійні покупці. Багато експертів ринку одягу вважають, що стокова торгівля увійде в наше життя всерйоз і надовго , що вже давно сталося в усьому цивілізованому світі.

Second Hand Original © 2019